24 maja 2024
Jakie okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny.

Męskie okulary przeciwsłoneczne cechują się obecnie nie tylko użytecznością. Mogą być podkreśleniem naszego stylu, dopełnieniem ubioru, elementem akcesoryjnym. Warto przyjrzeć się dokładniej jakie okulary są najczęściej wybierane przez mężczyzn.

Polaryzacja to podstawa

Istnieje opinia, że kiedy raz kupi się okulary przeciwsłoneczne które są polaryzowane, to już nie chce się kupić innych. Funkcja ta polega na ograniczeniu odbić promieni słonecznych, które docierają do naszych oczu. Efekt jest piorunujący. Jadąc pod słońce po mokrej nawierzchni, efekt olśnienia jest redukowany niemal o połowę. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu.

Filtr UV – bezpieczeństwo naszego wzroku

Drugą równie istotną cechą użytkową jest zastosowanie filtra UV w okularach przeciwsłonecznych. W związku z tym, że szkła okularów są przyciemnione, nasze źrenice są rozszerzone. Fakt ten sprawia, że wymagają one dodatkowej ochrony, ponieważ w takiej sytuacji nasze źrenice są bombardowane zbyt dużą ilością promieni UV. Ma to destrukcyjny wpływ na nasz wzrok.

Mając już omówione dwie cechy użytkowe, możemy płynnie przejść do najczęściej wybieranych modnych okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn.

Model Aviator

Jest to historyczna konstrukcja, której początki sięgają lat 30’. Zgodnie z samą nazwą, okulary Aviator swoją genezę rozpoczęły w lotnictwie. Były popularnym dodatkiem wśród amerykańskich pilotów wojskowych, a ich niepowtarzalny wygląd i styl przyciąga miliony użytkowników aż po dzień dzisiejszy.

Okulary sportowe

Cechują się przede wszystkim nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Tworzywa sztuczne zastosowane w tych okularach mają za zadanie utrzymać je na miejscu w czasie intensywnego wysiłku fizycznego ( jazda na rowerze, bieganie, tenis ). Często wyposażone są dodatkowo w przepaski łączące zauszniki, które zabezpieczają okulary przed upadkiem na ziemię. Odmianą okularów sportowych są tzw. lustrzanki, które zostały stworzone z myślą o sporcie, a znalazły zastosowanie w modzie codziennej.

Wayfarer – rockowo-filmowy klasyk

Swoją historię rozpoczynają w latach 50’. Konstrukcja była bardzo często wykorzystywana w produkcjach filmowych. Jeśli pragniesz podkreślić swój styl i być na równi z gwiazdami hollywood – ten wybór należy do Ciebie.

Clubmaster – wyjątkowa konstrukcja zainspirowana połową zeszłego wieku. Są lekkie, posiadają charakterystyczne osadzenie szkieł. Ciekawostką tego modelu jest możliwość wyboru między owalnymi oraz bardziej okrągłymi szkłami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *